REJS INTEGRACYJNY RODZINY PODRÓŻNIKÓW PO MORZU ŚRÓDZIEMNYM

Termin: 9-13.10.2020

Rejs integracyjny dla Rodziny Podróżników, a przede wszystkim dla tych, którzy zamierzają płynąć wielkim statkiem dookoła świata w 2023 roku. Póki co kilkudniowa namiastka w dniach od 2 do 6 października 2020 roku. Startujemy z Barcelony wieczorem, bierzemy kurs na Marsylię, potem na Savonę, następnie “trenujemy” cały dzień na morzu i śniadaniem kończymy w Barcelonie.

Kto nie był jeszcze w stolicy Katalonii, będzie miał okazję zapoznać się z tym uroczym miastem. A kto już tam buszował – może zechce powrócić.

Równie piękna jest Marsylia. Jeden dzień w zupełności wystarczy, by poznać najciekawsze atrakcje tego portowego miasta. Niemal wszystko jest tu w zasięgu pieszego spaceru.

Z kolei Savona jest liguryjską perłą secesyjną. Oprócz obowiązkowych spacerów nadmorskim deptakiem w okolicach portu, gdzie cumują ogromne promy wycieczkowe i odbywa się targ, z zabytkowymi kamienicami z drewnianymi okiennicami, koniecznie trzeba zobaczyć Villę Zanellego, katedrę Dell Assunta z pobliską dzwonnicą, dwie średniowieczne wieże z ciemnej cegły, z małymi okienkami w solidnym murze i kilka innych zabytków.

PROGRAM REJSU

9 października (piątek) – BARCELONA

16:00 – zbiórka w porcie, odprawa, załatwianie formalności

19:00 – wypłynięcie

10 października (sobota) – MARSYLIA

9:00 – przypłynięcie, wyjście na miasto

17:00 – wypłynięcie

11 października (niedziela) – SAVONA

9:00 – przypłynięcie, wyjście na miasto

17:00 – wypłynięcie

12 października (poniedziałek) – na morzu

13 października (wtorek) – BARCELONA

8:00 – przypłynięcie

CENA REJSU:

1) dorośli: 450 zł płatne do 15 lipca tego roku i 230 euro płatne do końca lipca 2020 roku

2) dzieci w wieku 4-14 lat koszt całkowity 120 euro płatne do końca lipca 2020 roku

W cenie rejsu: zakwaterowanie w kabinach wewnętrznych 2-osobowych (z możliwością użycia dodatkowego łóżka dla dziecka), opłaty portowe, obowiązkowe napiwki dla załogi, całodzienne wyżywienie z napojami oraz korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku Costa Magica.

Uwaga! W odróżnieniu od zakupu biletów lotniczych, gdzie trzeba podać od razu nazwisko pasażera, a jego zmiana pociąga za sobą dodatkowe opłaty, w przypadku rejsu nie ma takiej obawy. Właściwe nazwisko można podać ostatecznie na początku września 2020 roku. Tak więc jeśli ktoś będzie musiał zrezygnować z rejsu, może swoje miejsce odstąpić innej osobie (znalezienie takiej osoby leży po stronie rezygnującego, chyba że będą osoby na liście rezerwowej). Natomiast koszt biletu lotniczego można będzie dodatkowo ubezpieczyć od losowych przypadków braku możliwości odbycia podróży (3 proc. wartości biletu).

OPIS STATKU

Costa Magica to niezwykły, magiczny kolos długości ponad 270 m. Każdy pokład posiada swój wyjątkowy charakter. Doskonała kuchnia (4 restauracje i 11 barów) i bogata oferta rozrywkowa sprawiają, że statek jest wizytówką włoskiej kultury. Na 13 pokładach m.in. 8 jacuzzi, 4 baseny, wielofunkcyjne boisko sportowe (siatkówka, koszykówka), ścieżka do joggingu, SPA, siłownia z panoramicznymi oknami, sauna, kasyno, dyskoteka, kafejka internetowa, butiki, teatr na trzech poziomach.

Każda kabina posiada: dwa pojedyncze łóżka, łazienkę z prysznicem i toaletą, suszarkę do włosów, klimatyzację, telewizję satelitarną, radio pokładowe, ręczniki kabinowe i plażowe, sejf, minibar.

Program rozrywkowy – z myślą o zapewnieniu różnorodnych atrakcji dla wszystkich pasażerów, niezależnie od wieku. Rodzice mogą aktywnie spędzać czas ze swoimi dziećmi na basenach i boiskach sportowych, wspólnie uczestniczyć w konkursach karaoke, młodych talentów itp. Kiedy jednak planują romantyczną kolację we dwoje lub wycieczkę na lądzie, zbyt męczącą dla młodych podróżników, bez obawy mogą powierzyć swoje dzieci pod opiekę doświadczonego personelu. Na pokładzie statku działają cztery bezpłatne kluby dla różnych grup wiekowych, czynne non-stop od godziny 9 rano do północy. Wspaniałą atrakcją jest dwupoziomowy Aqua Park z brodzikiem, mini zjeżdżalnią, statkiem pirackim i wieżą zamkową do wspinaczki. Starsze dzieci zainteresuje z pewnością ogromna, kilkupoziomowa zjeżdżalnia, której nie powstydziłby się żaden park wodny.

PODRÓŻ DO BARCELONY

Istnieją 2 możliwości:

1. we własnym zakresie z: Gdańska, Warszawy, Poznania, Krakowa, Katowic, Wrocławia. Ceny zróżnicowane od 300 do 900 zł w zależności od przewoźnika (tanie linie lotnicze bądź tradycyjne) oraz rodzaju bagażu (podręczny lub rejestrowany). Co trzeba wziąć przede wszystkim pod uwagę:

– godziny lotów, aby mieć kilkugodzinny zapas dojazdu do portu; są dwa porty lotnicze: główny El-Prat

oddalony o 10 km od miasta (można tu dolecieć liniami: Wizzair, Lufthansa, LOT, Swiss) oraz Girona w odległości ok. 100 km od Barcelony (tu lądują samoloty Ryanair);

– terminy wykupu biletów: tanie linie z wyprzedzeniem około 6 miesięcy, tradycyjne prawie z rocznym jeśli chce się mieć najniższą cenę.

2. za pośrednictwem klubu Polskie Himalaje jedynie na odloty z Warszawy lub Krakowa, co należy zgłosić mailowo w momencie przesłania zgłoszenia na rejs

ZAKWATEROWANIE w BARCELONIE (dla chętnych)

  1. we własnym zakresie, albo przed rejsem, albo po jego zakończeniu, za pośrednictwem np. booking.com
  2. za pośrednictwem klubu Polskie Himalaje w jedynej opcji: dwóch noclegów przed rejsem w hostelu w pokojach 6-8-osobowych w cenie 35-40 euro za dwie doby, co należy zgłosić mailowo w momencie przesłania zgłoszenia na rejs

W hostelu, w odległości 750 m od centrum (od placu Placa de Catalunya), jest wspólna kuchnia z lodówką, kuchenką, piekarnikiem i kuchenką mikrofalową. Sala komputerowa dostępna jest przez całą dobę. W okolicy zlokalizowanych jest wiele barów i restauracji. Obiekt oddalony jest od okolicy handlowej przy alei Passeig de Gràcia o 10 minut spacerem.

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: polskiehimalaje@tlen.pl