Marzysz o swoim Evereście? Jeśli tak, to możemy pomóc Ci go zdobyć. Razem będzie łatwiej i przyjemniej. A jeśli jeszcze nie obrałeś sobie celu na najbliższe lata, to spróbujemy go wspólnie odnaleźć.

Wybitni himalaiści i podróżnicy, zdobywcy ośmiotysięczników i Korony Ziemi, autorzy poczytnych książek i propagatorzy zdrowego stylu życia, utytułowani sportowcy i trenerzy są do Twojej dyspozycji. Sylwia Bajek, Anna Czerwińska, Leszek Cichy, Robert Celiński, Rafał Fronia, Marcin Kaczkan, Robert Korzeniowski, Aleksander Lwow, Marcin Mentel, Jerzy Natkański, Narcyz Sadłoń i inni są w zasięgu Twojej dłoni. Możesz z nimi spędzić nie godzinę, nie dwie czy jeden dzień, a cały tydzień po to, by wzbogacić wiedzę o ich wieloletnie doświadczenie, poszerzyć horyzonty zainteresowań, lepiej poznać swój organizm, a także zobaczyć rzadko prezentowane filmy i zdjęcia oraz posłuchać fascynujących opowieści w kameralnym gronie.

Obozy himalajskie w Zakopanem i Tatrach pod szyldem „każdy może mieć swój Everest” to autorski i nowatorski projekt klubu Polskie Himalaje adresowany i dostosowany do każdej osoby w różnym wieku i stopniu sprawności, do każdej rodziny. Chcemy łączyć ludzi z pasją, pomagać spełniać marzenia i praktycznie realizować nasze hasła, by żadne nie pozostało pustosłowiem. A teraz ważniejsze konkrety.

BAZA: Ośrodek API w Zakopanem i schronisko PTTK w Dolinie Roztoki im. Wincentego Pola. Tu będziemy spać, jeść, spotykać się oraz przyjemnie i pożytecznie spędzać wieczory. Dlaczego wybraliśmy te miejsca, a nie inne? Dlatego, że zawiadują nimi osoby z pasją, które chcą dać gościom coś więcej, aniżeli tylko zakwaterowanie i wyżywienie. Dlatego, że chcą współpracować z naszym klubem, aby pomóc ludziom w realizacji obranych celów. Dlatego, że setki osób w swych opiniach oceniło, że API to najlepszy ośrodek rekreacyjno-wypoczynkowy na Podhalu, a obiekt im. Wincentego Pola to najlepsze schronisko w Tatrach.

TERMINY – wybraliśmy najbardziej atrakcyjne i korzystne z różnych względów, a przede wszystkim dostosowane do możliwości LIDERÓW. Uczestnikiem obozów może być każdy, nawet jeśli nie wybiera się w Andy, Himalaje czy gdziekolwiek poza granice Polski. Natomiast tym osobom, które mają w planach sprecyzowane już kierunki wyjazdów sugerujemy, aby w miarę możliwości zapisywać się na odpowiednie terminy. Pozwoli to na lepsze poznanie się, na lepszą integrację.

1-9 maja
(Anna Czerwińska, Robert Celiński, Marcin Mentel) – trekkingi do bazy pod K2 (2021), pod Kanczendzongę (2022), Boliwia-wulkany (2022), Sanktuarium Annapurny i Mustang (2023)

29 maja – 6 czerwca
(Rafał Fronia, Aleksander Lwow) – trekkingi do Namcze Bazar/bazy pod Everestem (2021) i do Sanktuarium Annapurny (2023)

26 czerwca – 4 lipca
(Marcin Kaczkan, Jerzy Natkański) – trekking do bazy pod K2 (2021) i do Sanktuarium Annapurny (2023)

7-15 sierpnia
(Sylwia Bajek, Leszek Cichy) – Islandia 2021, Kilimandżaro 2021, Andy 2022, Sanktuarium Annapurny 2023

Programy obozów są zróżnicowane z uwagi na to, że szlaki turystyczne po stronie słowackiej zostaną otwarte dopiero 15 czerwca. Dlatego też bazą wypadową w terminach 1-9 maja oraz 29 maja – 6 czerwca będzie w pierwszych dniach schronisko, a potem ośrodek API. Natomiast dla uczestników obozów w terminach 26 czerwca – 4 lipca i 7-15 sierpnia bazą wypadową będzie wyłącznie schronisko. „Sielanka” zaczynać się będzie w soboty w porze obiadowej i kończyć po tygodniu niedzielnym śniadaniem.

W połowie każdego z turnusów przewidujemy dla relaksu i podniesienia poziomu integracji fakultatywny wypad na Pieniński Przełom Dunajca, uznawany za jedną z największych atrakcji nie tylko w Polsce. To niezwykłe miejsce, które zachwyca malowniczymi widokami i wyjątkowym zjawiskiem. Dunajec odwraca bowiem w części przełomu swój nurt o 180 stopni, płynąc przez pewien czas w odwrotnym kierunku do morza, aby w końcu zawrócić na właściwy bieg. Tego typu zjawisko występuje jeszcze tylko w jednym miejscu na świecie. Do wyboru będą trzy możliwości: rafting 8-osobowym pontonem lub kajakiem (1-2-osobowym), albo tratwami flisackimi. Cena „na dziś” 100-120 zł z dojazdem do Szczawnicy i powrotem do miejsca kwaterowania.

Bierzemy również na swoje barki pośrednictwo w załatwianiu miejsca na parkingu w Palenicy Białczańskiej dla osób, które przyjadą swoimi samochodami. Będziemy starali się o jakąś zniżkę, dlatego prosimy przy zgłoszeniu o zaznaczenie tej opcji.

KOSZT UCZESTNICTWA: super-promocyjny 1480 zł w przypadku zgłoszenia do 15 października, promocyjny 1540 zł – do 31 października i normalny 1610 zł – do 30 listopada. W tych to terminach zgłoszenie należy potwierdzić wpłatą na konto klubu pierwszej raty w wysokości ok. 30 procent, tj. odpowiednio 440 zł, 460 zł i 480 zł. Druga rata płatna nie później, aniżeli 30 dni przed rozpoczęciem obozu.

Cena zawiera przede wszystkim:

  • zakwaterowanie (osiem noclegów) i taksę klimatyczną;
  • sześć/siedem dni wędrówki z liderami (do wyboru jest 13 tras);
  • projekcje filmów dokumentalnych i fabularnych;
  • spotkania edukacyjno-szkoleniowe, prelekcje, rozmowy kameralne;
  • gadżety (ręcznik koloru czerwonego z białym haftem o wymiarach 30×50 cm, okolicznościową koszulkę koloru białego – bawełnianą lub oddychającą – z czerwono-czarnym nadrukiem, pamiątkowy certyfikat z autografami liderów, statuetkę-rzeźbę z wizerunkiem Giewontu oraz imienną tabliczką, batony energetyczne, foliowaną mapę Tatr) i upominek;
  • ubezpieczenie NNW;
  • opiekę przedstawiciela klubu od pierwszego do ostatniego dnia obozu.

REJESTRACJA: wystarczy przesłać maila na adres polskiehimalaje@tlen.pl z wyborem terminu i czekać cierpliwie na odzew. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej. W przypadku pytań prosimy dzwonić na 730 777 045.

PROPONOWANE TRASY

ZASADY UCZESTNICTWA

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY