IDEA AKCJI

Według najnowszego raportu Oxfam – międzynarodowej organizacji humanitarnej, zajmującej się walką z głodem na świecie – w 2019 roku 2153 najbogatsze osoby posiadały tyle majątku, co 4,6 miliarda najbiedniejszych na Ziemi. Według raportu Narodów Zjednoczonych, każdego dnia głód staje się przyczyną zgonu aż 25 tysięcy osób, zaś 9 z 10 najbiedniejszych krajów świata to państwa znajdujące się na kontynencie afrykańskim.

Jednym z nich jest Kenia, która w 2020 roku została zaatakowana z dwóch stron – przez pustynną szarańczę, pustoszącą wszelakie uprawy, a także przez koronawirusa. Zamarł rynek turystyczny, będący dla wielu jedynym źródłem dochodu. Setki ubogich rodzin pozbawionych zostało z dnia na dzień pracy w hotelach, restauracjach, transporcie. Widmo głodu znowu zajrzało w oczy Kenijczyków. Jeszcze na dobre nie zdołali otrząsnąć się z epidemii wirusa Ebola (między 2014 a 2015 rokiem tysiące osób zachorowały na tę gorączkę krwotoczną ze wskaźnikiem śmiertelności sięgającym nawet 75 procent), a już otrzymali kolejny cios.

Zachęcamy wszystkich ludzi dobrej do woli do wsparcia naszych działań. Pomóc można na kilka sposobów:

  1. Dając pracę – wybierając urlop w Kenii dajemy jej mieszkańcom zatrudnienie, a to już spora pomoc dla tych, którzy pracują w branży turystycznej.

Aktualnie najbliższy możliwy termin wyjazdu z naszym klubem to 2 – 17.01.2021. Szczegóły: telefonicznie lub mailowo.

  1. Przekazując lub zawożąc nowe bądź używane, ale w dobrym stanie ubrania i obuwie oraz środki higieny (mydła, szampony, podpaski). Co dokładnie? Zapraszamy do kontaktu osoby, które chcą w ten sposób wspomóc ubogich. Zbiórki tych oraz innych artykułów organizujemy przez cały rok. Więcej w zakładkach poniżej.
  2. Kupując na miejscu przybory szkolne, np. zeszyty (kenijskie mają inny format i liniaturę, więc nasze są im nieprzydatne).
  3. Wspomagając:
    a) wpłatami na organizowane przez nas zrzutki;
    b) przekazując darowizny na rzecz rodzin i szkół z którymi współpracujemy – więcej w zakładkach poniżej;
    c) adoptując materialnie na odległość konkretne dziecko z pobliskich wiosek.

Nie pobieramy żadnych prowizji, opłat. Wszystkie zebrane środki (100 %) przekazujemy zgodnie z wytycznymi. Do wglądu posiadamy wszelkie potwierdzenia wydatków, zakupów, wpłat itd.