DZIAŁANIA

Akcję pod hasłem PODRÓŻUJĘ i POMAGAM rozpoczęliśmy na szerszą skalę w styczniu 2020 roku. Co zrobiliśmy do tej pory?

  1. Przewieźliśmy 400 koszulek i plecaczków przekazanych przez Fundację Maraton Warszawski i biuro Biegnij Warszawo do szkoły podstawowej Mtomondoni Primary School liczącej ponad 2500 uczniów w wieku od 4 do 16 lat. A to wszystko w dodatkowym bagażu polskiej czarterowej linii lotniczej Enter Air za przyzwoleniem biura Rainbow.
  2. Dzięki spontanicznej zrzutce uczestników naszego zimowego wyjazdu w 2020 roku ponad 40 uczniów Mtomondoni Primary School z najbiedniejszych rodzin miało zagwarantowaną przez miesiąc owsiankę (dla większości dzieci jest to czasami jedyny posiłek w ciągu dnia).
  3. Wsparliśmy rodziny naszych podopiecznych oraz ich sąsiadów w wioskach ubraniami, butami, środkami higienicznymi, przyborami szkolnymi, zabawkami pozyskanymi od ludzi dobrej woli. Łącznie udało się nam rozdać około 250 kg najpotrzebniejszych rzeczy.
  4. W lutym 2020 roku rozpoczęliśmy na portalu https://zrzutka.pl/5d9f8c zbiórkę na zakup tuk-tuka dla jednego z naszych podopiecznych – Saro, który m.in. z powodu urazu kręgosłupa utracił pracę w hotelu jako bagażowy. Nowy biznes jest dla niego aktualnie jedyną szansą na utrzymanie rodziny, ponieważ zapotrzebowanie na ten środek transportu jest wciąż w Kenii bardzo duże. Uważamy, że “dać wędkę zamiast ryby” jest ze wszech miar najlepszą formą pomocy.

W planach, które w dużej mierze zależą od zaangażowania darczyńców, mamy kolejną zbiórkę – na budowę dachu domu dla czteroosobowej rodziny.

  1. Od początku pandemii przekazujemy comiesięczne wsparcie finansowe dla naszych kenijskich rodzin. Wszyscy podopieczni, którzy byli zatrudnieni w hotelach, zostali bez środków do życia. Nie prosili nas o pomoc, ale wyszliśmy z taką inicjatywą i dzięki niektórym członkom Rodziny Podróżników możemy co miesiąc przekazywać im pieniądze na zakup żywności, środków higienicznych i opłaty czynszowe.
  2. Ruszamy z akcją adopcji na odległość. Zachęcamy osoby prywatne lub firmy, które chciałyby pomóc w adopcji materialnej czwórki dzieci. Jeśli odzew będzie większy dołączymy do programu kolejne potrzebujące dzieciaki. Szczegóły będą publikowane na naszej stronie internetowej.