PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • hurra
  • Jeti
  • mjp

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

KUKUCZKA...

Miał 23 lata, gdy po raz pierwszy stracił w górach swego przyjaciela, rówieśnika. I 40, odpadając w 1989 roku od południowej ściany Lhotse, stanowiącej bodaj najtrudniejszą próbę dla alpinisty. Tego ostatniego dnia zapisał w pamiętniku dwa zagadkowe słowa: "Paradise – Raj...". Niedawno ukazała się pod patronatem wspinanie.pl książka „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”. Jej autorami są Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski.

Czytaj więcej...

WRZEŚNIOWE SPOTKANIA: Gdańsk-Poznań-Warszawa

Jesteśmy na półmetku spotkań informacyjno-szkoleniowych z kandydatami na wyjazd do Indii i Nepalu w 2018 roku. Wzięło w nich udział 270 osób (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Korbielowie). We wrześniu kolejne: 10 w Gdańsku-Wrzeszczu, 17 w Poznaniu i 24 w Warszawie.

Czytaj więcej...

BARGIEL Z REKORDEM ŚNIEŻNEJ PANTERY - 5 SIEDMIOTYSIĘCZNIKÓW W 30 DNI

KIN 9831Pięć siedmiotysięczników byłego Związku Radzieckiego zaliczanych do Śnieżnej Pantery zdobył Andrzej Bargiel w rekordowym czasie 30 dni, zjeżdżając z tych gór na nartach. Zakopiańczyk aż o 12 dni pobił dotychczasowy wynik Denisa Urubki z 1999 roku.

Czytaj więcej...

ANDRZEJ BARGIEL U "WŁADCY NIEBIOS"

bargielAndrzej Bargiel zdobył Chan Tengri (7010 m) w górach Tienszan, na granicy Kirgistanu, Kazachstanu oraz Chin, i zjechał na nartach, podobnie jak z trzech wcześniejszych siedmiotysięczników Śnieżnej Pantery. Do celu pozostał już tylko jeden - Szczyt Zwycięstwa (7439 m).

Czytaj więcej...

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI

    
   pr logo   

GŁÓWNI PARTNERZY

  fundacja zawady   backpackers   pza

            pkol

AMBASADORZY PROJEKTU