PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

CO NAS CZEKA W NEPALU ?

dvd

Zobaczmy co nas czeka za dwa lata jesienią w Nepalu. Na płytce DVD zamieściliśmy fragmenty filmu (15 minut) autorstwa Adriana Dmocha „W pogoni za oddechem” z trasy Tenzing Hillary Everest Marathon, najwyżej rozgrywanego biegu na świecie. Ten szlak, który będziemy pokonywali od Lukli do bazy pod Everestem, świetnie zobrazował Maciej Bieliński. Poza tym na płytce jest kilkaset zdjęć.

Film „W pogoni za oddechem” obrazuje życie w Himalajach, aklimatyzację, rozterki i to wszystko, co towarzyszy człowiekowi na drodze z Lukli (2860 m n.p.m.) do bazy pod najwyższą górę Ziemi (5360 m n.p.m.). Ekstremalny Everest Marathon nie jest biegiem dla każdego, natomiast supermaraton w Katmandu jak najbardziej.

W ciągu tygodnia (w połowie października 2018) można będzie pokonać 100 km, ale również i 10 km. W stolicy Nepalu postaramy się stworzyć takie warunki, aby każda osoba mogła przebiec tyle kilometrów, ile będzie w stanie w zależności od samopoczucia i kondycji. Bieg będzie się odbywał na niskiej wysokości (1350 m n.p.m.) i krótkiej pętli (ok. 2 km), a o wielokrotności jej pokonania zadecyduje tylko i wyłącznie uczestnik zawodów. Można będzie zejść z trasy w dowolnym momencie i powrócić, kiedy się zechce.

Ten element projektu nie jest formą rywalizacji, wyścigiem z czasem czy walką o jak najlepsze miejsce bądź nagrodę. To ma być bieg dla upamiętnienia największych sukcesów Polaków w historii alpinizmu, którzy swymi podbojami rozsławili imię Polski, a wszyscy bywali w Katmandu, skąd zazwyczaj zaczynali swe wyprawy.

Supermaraton ma również upamiętniać tych, co w górach zostali na zawsze (obecna lista zawiera 49 nazwisk), a w szczególności daną osobę, którą sobie uczestnik wybierze i jej swój wysiłek poświęci. Rozpatrywane były różne wersje trasy. Skłaniamy się jednak do miejsca zwanego Tundikhel. To duży grunt pokryty trawą w środku Katmandu. Pole jest w kształcie prostokąta, ogrodzone, wokół są lampy. Służy wielu celom, przede wszystkim sportowo-rekreacyjnym. Uchodzi za płuca stolicy Nepalu.

Zgłoszenia osób, które chciałyby wziąć udział w tym biegu, jak również otrzymać płytkę filmowo-zdjęciową, prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU