PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

WRZEŚNIOWE SPOTKANIA: Gdańsk-Poznań-Warszawa

Jesteśmy na półmetku spotkań informacyjno-szkoleniowych z kandydatami na wyjazd do Indii i Nepalu w 2018 roku. Wzięło w nich udział 270 osób (w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Korbielowie). We wrześniu kolejne: 10 w Gdańsku-Wrzeszczu, 17 w Poznaniu i 24 w Warszawie.

W Gdańsku-Wrzeszczu zapraszamy do hotelu Szydłowski, ul. Grunwaldzka 114 (przy stacji kolejki SKM). Spotkanie potrwa ok. czterech godzin z przerwą. Oficjalnie rozpoczniemy o godz. 16, natomiast od 15 planujemy rozmowy kuluarowe przy kawie/herbacie i słodkościach. W tym czasie będzie można obejrzeć (i ewentualnie zamówić) puchową kurtkę (Everest 1 Cichy-Wielicki) i śpiwór (Everest 2-Rutkiewicz) oraz nabyć koszulki z kolekcji Polskie Himalaje 2018 (Everest 3-Czerwińska, Everest 4-Kukuczka), a także z Biegu Stulecia (Ignacy Paderewski).

Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z uczestnikami m.in. wielcy podróżnicy - pierwszy na świecie zimową porą na szczycie Mount Everestu Leszek Cichy oraz Marek Kamiński, który jako pierwszy zdobył oba bieguny Ziemi w ciągu jednego roku bez pomocy z zewnątrz. W 2015 roku osiągnął „3. Biegun”, kiedy to pieszo pokonał 4000 km drogą św. Jakuba z Królewca (Kaliningrad) do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

W Poznaniu, z inicjatywy ks. Szymona Kosmali, miejscem spotkania 17 września w godz. 11-15 będzie salka nad zakrystią w kościele farnym przy ul. Gołębiej (niedaleko Rynku oraz placu Kolegiackiego). Jak poinformował, wejście jest od strony ul. Gołębiej, bramą pod wieżą – potem kierować się w stronę Cafe Misja, kawiarni, która znajduje się w krużgankach. Miejsca parkingowe w sobotę są płatne, na samym placu Kolegiackim mogą być trudności. Trzeba ewentualnie szukać miejsca na przyległych uliczkach. Jeśli ktoś będzie korzystał z komunikacji miejskiej, to z PKP najwygodniej podjechać linią nr 5 z przystanku Dworzec Zachodni albo Most Dworcowy do przystanku Wrocławska lub plac Bernardyński.

W spotkaniu udział wezmą m.in. czterokrotny zwycięzca Tenzing Hillary Everest Marathon Robert Celiński i posiadacz Korony Ziemi (najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów) Bartłomiej Wróblewski. W latach 1998–2014 zdobywał kolejno: Elbrus (1998), Kilimandżaro (2002), Mont Blanc (2003), Aconcaguę (2007), Denali (2008), Górę Kościuszki (2011), Puncak Jaya (2011), Masyw Vinsona (2012) i Mount Everest (2014).

Tak jak w Gdańsku będzie można przymierzyć puchową kurtkę i śpiwór oraz nabyć koszulki z kolekcji Polskie Himalaje 2018 i Bieg Stulecia.

W jesienne już soboty zapraszamy na godzinę 11 do Centrum Prasowego PAP w Warszawie przy ul. Brackiej 6/8 (tuż przy placu Trzech Krzyży). 24 września gościem będzie m.in. Robert Celiński, a 1 października koordynator ds. logistyki w Nepalu Marcin Mentel, jedna z najważniejszych i najbardziej doświadczonych osób w projekcie.

Ze względu na sprawy organizacyjno-techniczne we wszystkich przypadkach obowiązują wcześniejsze zgłoszenia mailowe (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), nie później jednak niż na 7 dni przed danym spotkaniem.

Braliśmy jeszcze pod uwagę parę innych miejsc, m.in. Lublin, Łódź, ale liczba zgłoszeń z tych miast/regionu była znikoma. Mamy nadzieję, że w tym roku większość osób zostanie "ogarnięta", a zawsze pozostaje poczta mailowa lub telefon.

Dziękujemy za wakacyjne wiadomości i pozdrowienia. Niektórzy bardzo skrupulatnie przygotowują się do "wyprawy 100-lecia" oraz biegów. Ostatnio kol. Wojtek przesłał nam fotkę (którą prezentujemy) z podpisem: "Nie obijam się przed maratonem. Zegarek pokazał 3288 m n.p.m. W tle Wildspitze (3768 m n.p.m.). Jak pomyślę, że szczyty w Himalajach mają kilka tysięcy metrów wysokości więcej, to zwyczajnie tego nie ogarniam...".

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU