PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

BARTOSZ MALINOWSKI ZAPRASZA NA TREKKINGI WOKÓŁ ANNAPURNY I DHAULAGIRI

him1Bartosz Malinowski, który jako pierwszy Europejczyk przeszedł Wielki Szlak Himalajski (1700 km w cztery miesiące), a w październiku 2018 roku poprowadzi jedną z grup pod Everest, zaprasza jesienią i wiosną na trekkingi wokół Annapurny i Dhaulagiri.

Trasa wokół Annapurny (8091 m) prowadzi dawnym karawanowym szlakiem przez niewiarygodne bogactwo krajobrazów - od subtropikalnej dżungli, przez pola ryżowe i półpustynie, po śnieg i skały. Jak informuje Bartek, "poznamy kulturę tybetańską, odwiedzimy klasztory buddyjskie i hinduistyczne, w tym jeden z najważniejszych w Sanktuarium Muktinath. Wyprawa będzie mozaiką najwyższych gór, wspaniałych widoków i prawdziwej przygody".

Trekking wokół Dhaulagiri (8167 m) to wysokogórska przygoda w samym sercu wysokich Himalajów. Nie jest to popularna trasa, co pozwala na obcowanie z górami prawie sam na sam. Szlak uznawany jest za jeden z trudniejszych w Himalajach Nepalu. Noclegi w namiotach, własnoręcznie przygotowywane posiłki na palnikach gazowych, niskie temperatury, zalegająca często gruba pokrywa śniegu, która zmusza wędrowców do wyczerpującego torowania. Zmienna pogoda oraz przełęcze powyżej 5 tys. m powodują, że jest to trekking dla wprawnych i doświadczonych podróżników, niezwykle różnorodny pod kątem przyrodniczym, krajobrazowym i kulturowym. Trasa prowadzi przez tropikalną dżunglę, pustynne płaskowyże, lodowce i głęboki śnieg.

Trudy wędrówki wynagradzają wspaniałe widoki, które można podziwiać wprost z namiotu. Region Dhaulagiri zamieszkały jest przez niezwykle gościnnych, pomocnych i uśmiechniętych ludzi, na których zawsze można liczyć. Trekking oferuje niezwykłą przygodę, a zarazem jest poważnym wyzwaniem.

Bartosz Malinowski – nomada, podróżnik, przewodnik górski. Poszukiwacz sprzeczności, zakrzywień czasoprzestrzeni, absurdu i awanturniczych przygód. Niestrudzony odkrywca dzikich i niezabetonowanych miejsc na Ziemi. Zafascynowany Azją. Konno przemierzał stepy i góry Mongolii, wędrował na wielbłądach, słoniach i innych wierzchowcach. Rowerem przejechał wiele tysięcy kilometrów, m.in. przez Mongolię, Chiny, Tybet, Nepal i Himalaje, ale zdecydowanie na własnych nogach czuje się najlepiej. W 2007 roku pokonał pieszo 2500 km podążając Łukiem Karpat z południowej Rumunii do Bratysławy.

W 2010 roku współorganizował wyprawę śladami wielkiej ucieczki z sowieckiego łagru Witolda Glińskiego z Jakucka do Kalkuty w Indiach. Przez 6 miesięcy przemierzył 8 tys. km na różne sposoby nadając stałe relacje dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. W 2013 roku wraz z żoną Asią przeszedł Chadar – lodową drogę po zamarzniętej rzece Zanskar w Himalajach. Przez życie wędruje nieprzetartymi szlakami. Obserwuje życie nomadów w Mongolii w Azji Centralnej i Afganistanie.

W wyprawach towarzyszą mu aparat fotograficzny oraz motta, chwytaj dzień oraz maszeruj albo zdychaj. Twierdzi, że od tego są nogi by łazić na nich. Uważa, że trzeba żyć życiem jakby się miało stanąć nazajutrz ze śmiercią twarzą w twarz.

Daty i szczegóły trekkingów: TU

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU