PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

PIKNIK OLIMPIJSKI W RYTMIE SAMBY - OD RIO DE JANEIRO PO KARAKORUM

Na 55 dni przed rozpoczęciem igrzysk w Rio de Janeiro, w sobotę 11 czerwca w warszawskim Parku Kępa Potocka odbędzie się 18. Piknik Olimpijski w rytmach samby. Będą również wybitni himalaiści, którzy niebawem wyruszą na wyprawę w Karakorum, zdobywać K2 i Gaszerbrumy.W programie imprezy, w godz. 12-18.30, każdy znajdzie coś dla siebie w ponad 50 strefach poświęconych najróżniejszym, nie tylko olimpijskim sportom: wiele konkursów, pokazów, koncertów, wystaw, warsztatów edukacyjnych, animacji i gier. Wszędzie na uczestników czekać będą nagrody i upominki.

Obok stanowisk promocyjnych wioślarstwa, żeglarstwa, lekkoatletyki, tenisa, siatkówki, piłki nożnej, judo i zapasów można będzie zapoznać się z unikalnymi konkurencjami, jak skimboard, bubble football oraz grami rodem ze wczesnego średniowiecza: kręcenie worem, rzuty podkową, zabawy ze zwierzęcą skórą, przeciąganie liny. Atrakcyjnie zapowiada się też specjalna strefa RIO 2016, w której przy dźwiękach samby uczestnicy będą mogli przenieść się na chwilę do olimpijskiej Brazylii.

Mamy nadzieję na wspaniałą zabawę i sportowe emocje w gronie kibiców oraz blisko 200 naszych wspaniałych medalistów igrzysk. Swoją obecność zapowiedzieli również zawodnicy, którzy będą walczyć w Rio de Janeiro. Piknik odwiedzą także piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce, zdobywcy Pucharu Ligi Mistrzów.

W stanowisku Polskiej Agencji Prasowej każdy będzie miał okazję wcielić się w rolę reportera i wziąć udział w konkursie dziennikarskim. Będą również czołowi polscy alpiniści odlatujący we wtorek do Pakistanu z zamiarem wejścia na najwyższy ośmiotysięcznik Karakorum i drugi co do wysokości szczyt Ziemi K2 (8611 m) oraz trawersu obu wierzchołków masywu Gaszerbrum (GI 8080 m i GII 8035 m). Tego celu dotychczas nikomu nie udało się zrealizować.

Miłośnicy gór, wspinaczki i trekkingów będą mogli w punkcie projektu Polskie Himalaje obejrzeć filmy z różnych ekspedycji i porozmawiać m.in. z Leszkiem Cichym (w lutym 1980 roku dokonał z Krzysztofem Wielickim pierwszego wejścia zimowego na Mount Everest), Marcinem Kaczkanem (w 2013 roku brał udział w wyprawie na Gaszerbrum I, podczas której zginął Artur Hajzer; 31 lipca 2014 roku zdobył K2) oraz kierownikami najbliższych wypraw w Karakorum Jerzym Natkańskim i Jarosławem Gawrysiakiem.

Będą również konkursy "biegowo-alpinistyczne". Poprowadzi je Robert Celiński, który 29 maja po raz czwarty w karierze zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji obcokrajowców w Tenzing Hillary Everest Marathon - najtrudniejszym i najwyżej organizowanym biegu na świecie. Trasę długości 42 km spod bazy wypadowej na Everest (5364 m) do Namcze Bazar (3446 m) pokonał w niespełna cztery i pół godziny, gdy turystom zajmuje to cztery dni.

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU