PARTNERZY

 • muzeumsportu
 • hurra
 • Jeti
 • mjp

PATRONI MEDIALNI

 • maratony polskie
 • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

KURTKA POLSKIE HIMALAJE 2018

 • Wypełnienie: PUCH 700 CUI
 • Waga puchu dla modelu męskiego w rozmiarze M: 117 g
 • Waga całkowita dla modelu męskiego w rozmiarze M: 340 g
 • Waga puchu dla modelu damskiego w rozmiarze M: 111
 • Waga całkowita dla modelu damskiego w rozmiarze M: 315
 • Materiał zewnętrzny: TORAY
 • Materiał wewnętrzny: TORAY x-static z technologią See it SAFE

Cena dla posiadaczy Paszportów Stulecia i/lub Polskie Himalaje to 530 zł - rozmiarówka

 

Uważam, że mogę polecić uczestnikom projektu Polskie Himalaje 2018 najlepszy pod każdym względem produkt firmy Yeti. Sprawdziłem zalety takiej kurtki, zwanej też sweterkiem, na sobie. Od czterech lat chodzę w nim na co dzień jesienią, zimą i wiosną, zabieram też na wyprawy, i jestem bardzo zadowolony” – podkreślił Leszek Cichy, a jego rekomendację poparła też Anna Czerwińska oraz inni himalaiści.

Kurtka (sweterek) wykonana jest z puchu, uznawanego za najlepszą możliwą izolację. Polski puch, stosowany w produktach firmy, jest odpowiedni także dla alergików. Istotnymi zaletami są jego znakomita oddychalność, ściśliwość i wytrzymałość. Dobrze przechowywany może służyć przez wiele lat.

Puch jest bardzo sprężysty – szybko odzyskuje objętość i utrzymuje ją, dając się jednocześnie bardzo ciasno spakować. Nie ma więc problemu z włożeniem kurtki do bardzo małego woreczka. Jednak włókienkom puchu dobrze robi nieco powietrza – dlatego sugerujemy, by na co dzień produkt był rozprężony. Pozwala to puchowi odetchnąć i służyć dłużej. Ważne jest także, aby po wyprawie był dobrze wysuszony – inaczej pozostawiony w ściśnięciu na dłużej może się filcować i nabrać nieświeżego zapachu.

Puchu nie powinno się prać chemicznie (mimo sugestii wielu producentów) – takie pranie może zniszczyć jego delikatną strukturę biologiczną, przesuszyć go i spowodować kruszenie. Puch, tak jak wełnę czy jedwab, można prać w wodzie z użyciem delikatnych środków. Dostępne są także specjalne preparaty do prania puchu. Bardziej widoczne zabrudzenia należy usunąć mokrą gąbką przed włożeniem do pralki. Samo pranie jest proste – łagodny cykl i dodatkowe płukania, aby usunąć środki piorące. Należy również pamiętać, że puch może się sfilcować. Aby tego uniknąć, kurtkę należy jak najszybciej wysuszyć, nie dopuszczając do długiego pozostania mokrego, zbrylonego puchu bez wysuszenia. Najlepiej zrobić to w dużej suszarce do bielizny (temp. 60 st. C) lub na słońcu i wietrze. Puch jest długowieczny i odpowiednio konserwowany będzie służył długo. Jednak zbyt częste pranie może osłabić produkt, np. taśmy wewnętrzne w kurtce.

Istnieje jeszcze inny problem – wychodzenie puchu. Zdarza się, szczególnie w pierwszym tygodniu użytkowania, że pojedyncze promyki puchu przechodzą przez tkaninę zanim ustabilizują się wewnątrz. Nie jest to wada wyrobu, a wychodzenie puchu powinno ustać po kilku dniach.

Tkanina z antybakteryjną srebrną nicią jest używana jako podszewka. W materiał ten wplecione są niezwykle trwałe nitki srebra, które pozostają niezmienione nawet po 100 praniach. Srebro na poziomie wewnątrzkomórkowym zakłóca rozwój mikroorganizmów będących przyczyną m.in. nieprzyjemnego zapachu rozkładającego się potu. Ze względu na właściwości bakteriobójcze materiał ten stosowany jest w szpitalach.

Marka YETI powstała w 1989 roku z myślą o alpinistach. „Od początku swej działalności tworzyliśmy wyjątkowe produkty, których jakość miała dla nas podstawowe znaczenie. Dziś jesteśmy jednym z czołowych producentów odzieży, ekwipunku i akcesoriów branży puchowej – mówią Elżbieta i Mateusz Seler. - Całość produkcji odbywa się w Polsce. Jest to kluczowe dla jakości naszych produktów, ale także myślenia o marce. Sami projektujemy oraz dbamy o jakość wykonania wszystkich naszych produktów korzystając z wiedzy światowej sławy himalaistów, podróżników oraz miłośników nie tylko górskich wędrówek.

Od początku istnienia jesteśmy związani z Warszawą, dziś oferujemy pracę, także w innych częściach kraju. Od zawsze cenimy sobie wartość jaką jest zespół. Tworząc nowy produkt, razem poszukujemy funkcjonalności i prostoty korzystając z najnowszych technologii. Pracę nad każdym rozpoczynamy z myślą o komforcie odbiorcy. Z każdym nowym wyzwaniem, także w życiu codziennym, dbamy oto, by naszym klientom było ciepło. Chcemy, aby nigdy nie rezygnowali ze swojej pasji, dlatego stale tworzymy nowe linie produktów dla wszystkich użytkowników.

Jako YETI jesteśmy obecni wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ciepło. Nasza firma jest sponsorem najważniejszych wydarzeń w świecie alpinistów i podróżników. Współpracowaliśmy i współpracujemy między innymi z takimi nazwiskami jak: Wanda Rutkiewicz, Leszek Cichy, Krzysztof Wielicki, Dawid Kaszlikowski, Eliza Kubarska, Anna Czerwińska, Marek Kamiński, Jarosław Gawrysiak.

Ponad dwudziestoletnie doświadczenie na rynku sprawia, że tworzymy firmę, z której jesteśmy dumni. Naszym celem zawsze będzie tworzenie najlepszych produktów, tak aby sprostać wciąż zmieniającym się potrzebom Naszych Klientów”.

 

GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI

    
   pr logo   

GŁÓWNI PARTNERZY

  fundacja zawady   backpackers   pza

            pkol

AMBASADORZY PROJEKTU