PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

POMAGAJĄC NAM, POMAGASZ RÓWNIEŻ SOBIE

Na ostatniej konferencji prasowej (15 lutego) poinformowano, że jedną z możliwości obniżenia kosztów związanych z organizacją trekkingu, czy przygotowania okolicznościowych ubiorów jest gromadzenie funduszy na koncie partnera projektu - Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki poprzez przekazanie 1% podatku. Pomagając w ten sposób, pomagasz także sobie, bowiem dzięki temu mogą zostać obniżone niektóre koszty.

Fundacja powstała w 1990 roku dla promowania działalności wspinaczkowej i eksploracyjnej Polaków w górach całego świata, aby nieść pomoc poszkodowanym w górach, ale też by wspierać osoby bliskie tych, którzy w górach zostali na zawsze. Wśród beneficjentów fundacji znajdują się między innymi: Olga Morawska z dziećmi – wdowa po tragicznie zmarłym w 2009 roku Piotrze Morawskim, Sylwia Bukowicka wychowująca samotnie córeczkę Bartosza Tomaszewskiego (zginął tragicznie w rejonie Mont Blanc w 2010 roku), czy Paulina Kozub – żona tragicznie zmarłego w Alpach w 2011 roku Wojtka Kozuba, która samotnie wychowuje córeczkę Natalkę.

Od samego początku powstania projektu Polskie Himalaje 2018 w jego działania włączyła się Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego. Jak poinformował jej dyrektor Jerzy Natkański jest możliwość wsparcia także i tego projektu ze środków jakie zasilą konto poprzez przekazanie 1 proc. podatku. Na co mogą być przeznaczone? Na przykład na pokrycie kosztów udziału przewodników w trekkingu do bazy pod Everestem, wyposażenia grup (m.in. w leki), środków łączności czy też ubiorów. A to wszystko zmniejszy odpłatność uczestników projektu.

Zachęcamy zatem do tej formy zasilenia specjalnego konta. Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, odpowiednio: PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37 lub PIT 38. Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania wpisujemy nazwę Organizacja Pożytku Publicznego, czyli: Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki oraz numer KRS: 0000084062 z zaznaczeniem celu „PH 2018” (koniecznie!). I to wszystko. Pomagając nam, pomagasz również sobie. 

 

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU