PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

ZZAKOPANE 28.04 - 1.05.2018

szkolenia

Uczestników wyprawy do Indii oraz Nepalu w roku 2018, a także osoby, które zamierzają wziąć udział w trekkingu pamięci Jerzego Kukuczki w październiku 2019 roku, zapraszamy na spotkanie informacyjno-szkoleniowe w Zakopanem na przełomie kwietnia i maja 2018 roku. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Omówione zostaną najważniejsze i najbardziej istotne sprawy związane z uczestnictwem w wyprawie, szczególnie do Indii, gdzie w tym kraju zaszło kilka istotnych zmian dla turystów. Zwracamy także uwagę na kontakt z biurem Polskie Himalaje, który od czerwca będzie mocno ograniczony ze względu na zaangażowanie w projekt krajowy obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości (organizacja Narodowego Biegu Stulecia w 100 miastach oraz Supermaratonu Stulecia i mistrzostw Polski w Warszawie).

 

RAMOWY PROGRAM SPOTKANIA W ZAKOPANEM

Miejsce: REWITA Kościelisko, ul. St. Nędzy Kubińca 101, 34-511 Kościelisko

28 KWIETNIA 2018 (sobota)

od godz. 10 – kwaterowanie (REWITA Kościelisko)

12-18 – konsultacje medyczne, wystawianie zaświadczeń o zdolności do biegu i trekkingu/wpisy do paszportów Polskie Himalaje (należy mieć ze sobą aktualne wyniki badań krwi: morfologia, poziom żelaza, cukier na czczo, ewentualnie moczu, EKG spoczynkowe), załatwianie spraw indywidualnych z kierownictwem projektu oraz poszczególnych grup

13-14 – obiad

14-15 – wszystko o Supermaratonie Pamięci Polskich Himalaistów - spotkanie osób zainteresowanych biegiem w Katmandu

16-17 – oficjalna inauguracja spotkania; sprawy organizacyjne; pięciolecie projektu Polskie Himalaje

17-18 – giełda wymiany ubiorów

18-19 – kolacja

19-20 – spotkania kierowników ze swoimi grupami

20-24 – wieczorek zapoznawczy z niespodzianką

29 KWIETNIA (niedziela)

8.00 – msza św. w parafii Świętego Kazimierza Królewicza w Kościelisku (przy tej samej ulicy co ośrodek Rewita). W intencji wszystkich uczestników udających się do Indii i Nepalu mszę św. odprawią ks. Szymon Kosmala z Poznania, kierownik grupy 1B oraz ks. Grzegorz Mrówczyński, proboszcz parafii pod wezwaniem Świętych Cyryla i Metodego w Rzymie z grupy 20B.

9-10 – śniadanie

10-13 – logistyka podróży, trekkingu, zwiedzania – omówienie zagadnień (z przerwami na kawę/herbatę)

13-14 – obiad

14-17 – bezpieczeństwo, zdrowie, wyposażenie, żywienie, pytania-odpowiedzi (z przerwami na kawę/herbatę)

17-18 – Indie (omówienie podróży, zwiedzania; sprawy wizowe***)

18-19 – spotkanie osób zainteresowanych trekkingiem pamięci Jerzego Kukuczki w 30. rocznicę śmierci (październik 2019)

18-19 – spotkanie kierowników grup trekkingowych z koordynatorem ds. logistyki Marcinem Mentelem

19-20 – kolacja

20-22 – projekcja filmu, niespodzianka, załatwianie spraw różnych; przygotowanie do trekkingu w Tatrach

***) Początkowo planowaliśmy zebrać paszporty i pośredniczyć w uzyskaniu wizy. Jednak po zasięgnięciu stosownych opinii, zdecydowaliśmy się na zmianę w sposobie ubiegania się o wizę, wykorzystując możliwość aplikacji systemem „e-Tourist Visa”. Polega to na tym, że wniosek wizowy wraz z opłatą (50 USD) składa się on-line. Na tej postawie otrzymuje się pewnego rodzaju promesę wizową, z którą to wylatuje się do Indii. Właściwa wiza wydawana jest już na terytorium Indii, w naszym przypadku w Delhi. W tej sytuacji nie ma konieczności przywożenia na spotkanie paszportów i zdjęć. Zbierać będziemy jedynie w gotówce po 320 USD na poczet wyjazdu. Szczegóły omówione będą na spotkaniu.

30 KWIETNIA (poniedziałek)

7-8 – śniadanie

8-18 – trekking w grupach

18:30 – obiadokolacja i pożegnanie osób nie zostających na kolejną noc

20:00 – projekcja filmu „Najlepszy” i spotkanie z głównym bohaterem Jerzym Górskim

Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, byłego narkomana, który po wygranej ciężkiej walce z nałogiem został sportowcem, zdobył m.in. tytuł mistrza świata w triathlonowych zawodach Double Ironman w Stanach Zjednoczonych. Przedstawione zostają losy dwóch związków Jerzego, z narkomanką Grażyną, która zostaje matką jego dziecka oraz z lekarką Ewą, dzięki której rozpoczyna leczenie. W trakcie pobytu w ośrodku odwykowym bohater poznaje m.in. Marka Kotańskiego. Jerzy postanawia odmienić swoje życie, za cele stawia sobie sport oraz możliwość kontaktu z córką.

1 MAJA (wtorek)

8-11 – śniadanie, sprawy różne i zakończenie spotkania

UWAGA!!!

Istnieje możliwość przedłużenia pobytu (od 1 maja) za naszym pośrednictwem. W takim przypadku my zakładamy rezerwację, a państwo rozliczają się z dodatkowych świadczeń bezpośrednio z hotelem (w dniu przyjazdu). Chętnych prosimy o kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU