PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

PIERWSZE SPOTKANIA NA WIOSNĘ

Rok 2016 to kolejne "wzniesienie" w himalajskim projekcie, z którym przyjdzie się nam zmierzyć. Jednym z ważniejszych zadań jakie stoją przed komitetem organizacyjnym są spotkania z osobami kandydującymi na wyjazd do Nepalu w 2018 rok.

 

Pierwsze planujemy na wiosnę. Z pewnością nie ogarniemy wszystkich, ale mamy nadzieję, że uda się to z większością.
Temat spotkań przewija się najczęściej w korespondencji. Jesteśmy w trakcie uzgodnień. Nie jest to proste. Staramy się pozyskać miejsca/sale za które nie będziemy musieli płacić oraz dopasować terminy spotkań do planów himalaistów. Postaramy się, aby nasze szkolenia odbywały się w dni wolne od pracy, czyli weekendy.

Musimy jednak poczekać do końca stycznia, kiedy to upływa termin opłat rejestracyjnych dla osób zgłoszonych w drugiej połowie grudnia.

Generalnie zamierzamy organizować spotkania w miejscowościach, z których zgłosiło się najwięcej osób i także przy okazji imprez biegowych, w których udział bierze sporo osób wybierających się do Nepalu. Wstępny plan przedłożymy w drugiej połowie lutego.

Inne pytanie z najczęściej zadawanych: w jaki sposób będzie przebiegała selekcja? Odpowiadamy: nie planujemy na teraz żadnej selekcji. Najpierw każdy sam się musi sprawdzić – przebadać, czy nie ma przeciwwskazań do wysiłku fizycznego, wchodzenia na wysokość ponad 5 tys. metrów, jak również ocenić swoją sprawność. To wszystko do końca roku 2016, a potem - zobaczymy jaka będzie sytuacja.

Jeśli grono chętnych i zdolnych osób nadal będzie tak liczne, rozłożymy terminy wyjazdów na dłuższy okres niż wstępnie planowaliśmy, gdyż tyle setek ludzi nie da się "obsłużyć" w ciągu jednego czy dwóch tygodni. Być może zaczniemy już od września 2018 roku. Chcemy bowiem zabrać wszystkich, którzy będą w stanie - zdrowotnym i sprawnościowym. Więcej informacji - na spotkaniach. W 2017 roku przedłożymy wszystkim spełniającym powyższe kryteria - plan wyjazdów do Katmandu.

Kolejne pytania dotyczą ubiorów. Odpowiadamy: pracujemy również i nad tym. W lutym zaproponujemy następne koszulki w limitowanej serii (pierwsza, w czerwonym kolorze, była jesienią minionego roku i w całości się rozeszła), jak również inne elementy odzieży. Więcej szczegółów wkrótce. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

Osobom, które deklarują pomoc w załatwianiu różnych spraw, serdecznie dziękujemy i zachęcamy innych - niechaj każdy dołoży swą cegiełkę do tego przedsięwzięcia.

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU