niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

SUKCES "NASZYCH" DZIECI

austria 1

Trzy medale Międzynarodowych Zimowych Igrzysk Dzieci zdobyli w Innsbrucku reprezentanci Klubu Sportowego Ski Test Kraków, który obsługuje dwa projekty: Polskie Himalaje 2018 i Narodowy Bieg 100-lecia.

W snowboardowej rywalizacji medale International Children’s Winter Games (13-14 lat) wywalczyli: w konkurencji SBX (snowcross) złoty Paulina Kasprzyk i brązowy Andrzej Smereczyński oraz brązowy w slopestyle’u - Julia Koperska. Ponadto Paulina zajęła czwarte miejsce w slopestyle’u, natomiast w snowcrossie Julia była siódma, zaś Andrzej ósmy.

W imprezie startowało jeszcze dwóch zawodników klubu – Klimek Gąsienica-Byrcyn (7. w slopestyle’u, 9. w snowcrossie) i Simon Loley (15. w narciarskiej konkurencji slopestyle freeski).

W igrzyskach rywalizowali młodzi sportowcy z 54 miast z 22 krajów czterech kontynentów.

Przy okazji warto wspomnieć, że snowboardziści założonego pięć lat temu KS Ski Test Kraków odnieśli już sporo sukcesów. Dominują w rywalizacji krajowej od dnia powstania (sześć razy na pierwszym miejscu w klasyfikacji klubów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży), zaś Katarzyna Rusin w 2011 roku wygrała zawody Pucharu Świata, a w następnym została mistrzynią globu juniorów w slopestyle’u.

Klub wychował także olimpijkę – w zimowych igrzyskach Soczi 2014 w konkurencji halfpipe 22. miejsce zajęła Joanna Zając, która w tym samym roku zadebiutowała w zupełnie odmiennej dyscyplinie, kończąc we Włoszech Bieg na Monte Cassino w 70. rocznicę zwycięskiej bitwy żołnierzy gen. Władysława Andersa. Więcej na stronie: www.snowboard.krakow.pl