PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

PRZEKAZUJĄC 1 PROCENT PODATKU MOŻESZ POMÓC TAKŻE NEPALCZYKOM

nepal 1Organizacją Supermaratonu Katmandu 2018 Pamięci Polskich Himalaistów, którzy pozostali na zawsze na szczytach 14 ośmiotysięczników, oraz trekkingu do bazy pod Everestem dla 350 osób, chcemy pomóc także Nepalczykom. Do tego wsparcia może przyłączyć się każda osoba poprzez przekazanie 1% podatku na konto naszego partnera - Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego. Do biegu, który potrwa tydzień (od 13 do 21 października), zamierzamy zaprosić mieszkańców stolicy. 

Chcemy sprawić im radość i podarować koszulki oraz medale. Ich liczba zależy przede wszystkim od środków, jakie uda się nam zgromadzić.

Przypominamy, że w kwietniu i maju 2015 roku Nepal nawiedziły gigantyczne trzęsienia ziemi. Zniszczenia, w szczególności w infrastrukturze szkolnej, dotknęły ponad trzy miliony dzieci. Do dziś około miliona potrzebuje wsparcia na różnych szczeblach.

Przekazując 1% podatku każdy może wspomóc również swoich bliskich, znajomych, przyjaciół w realizacji ich pragnień i marzeń. Polskie Himalaje to nie tylko jednorazowe wydarzenie. Za sprawą ludzi z pasją, chcących poznawać piękno przyrody świata, przekształcił się w organizację, która w miarę swych możliwości pomaga w urzeczywistnianiu życiowych planów, także z tej najwyższej półki. Tak wysokiej jak Himalaje, jak Everest…

Ponieważ są takie osoby, które o projekcie dowiedziały się dopiero niedawno, zorganizujemy podobny trekking w październiku 2019 roku, w 30. rocznicę śmierci Jerzego Kukuczki. Natomiast w czerwcu mamy w planie wyjątkowy w swoim rodzaju trekking do północnej ściany K2 (8611 m), jedną z najbardziej nietkniętych i najrzadziej odwiedzanych tras w całych Himalajach i Karakorum.

I właśnie na te wspomniane wydarzenia jest możliwość, by już teraz przekazać 1 procent podatku. Co trzeba zrobić? Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym, odpowiednio: PIT 28, PIT 36, PIT 36L, PIT 37 lub PIT 38. Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w ostatnich rubrykach zeznania wpisujemy nazwę organizacji pożytku publicznego, czyli: Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki oraz numer KRS: 0000084062 z zaznaczeniem celu:

- na projekt trekkingu do bazy pod Everest lub bieg w roku 2018 wpisujemy: PH 2018 oraz imię i nazwisko danej osoby, której chcemy obniżyć koszty;

- na projekt roku 2019 wpisujemy: PH 2019-trekking K2 lub PH 2019-trekking Everest oraz imię i nazwisko danej osoby, której chcemy obniżyć koszty.

Jeżeli nie dopiszemy nazwiska, a wpiszemy jedynie PH 2018, PH 2019-trekking K2 lub PH 2019-trekking Everest, to wówczas pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie ogólnych kosztów danego przedsięwzięcia, natomiast w przypadku PH 2018 - na zakup koszulek i medali dla Nepalczyków, którzy wezmą udział w biegu.

Jeśli nie wpiszemy roku przy skrócie PH to wpłata trafi nie na nasze projekty, a jedynie na fundację i nie będzie możliwości korzystania z tych środków. Dlatego prosimy o bardzo skrupulatne wpisy! Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek pytania, niejasności, wątpliwości, prosimy zadzwonić na numer 601 363 502.

Rzecznik projektu: Janusz Kalinowski
Foto: Marcin Mentel

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU