PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

CZAS NA PUDŻĘ...

pudza3Czas na pudżę. Słychać trąby mnisie z klasztoru wołające na nabożeństwo. Mgły spowiły wszystko a dźwięk pełznie po ziemi jak drżący kryształ po kamyczkach, zapach snującego się dymu z kadzideł mami nozdrza. Idziemy bezwzględnie. To punkt obowiązkowy. Bez względu na naszą wiarę i zapatrywania, to po prostu element tej podróży.

Czytaj więcej...

NIKT TU NIE IDZIE NA PUSTO

książka3Życie w dolinie Solokhumbu to trekking. Nikt tu nie idzie na pusto, każdy coś niesie na plecach, w pakunkach, plecakach, w torbach, my na ramionach, lokalni na pasie na czole. Nie ma żadnej innej możliwości transportu. Nie ma kurierów, listonoszy donoszących paczki, zaopatrzeniowych wozów dostawczych. Chcesz coś mieć, musisz to sobie przynieść, albo zapłacić i to dużo komuś, kto to zrobi dla ciebie. To od zawsze wyzwalało myślenie. Przewidywanie potrzeb. Ci ludzie musieli być przewidujący. To czyni ich mądrymi, inteligentnymi i umiejącymi walczyć.Słyszałem kiedyś, w jakimś filmie, iż inteligencja może rozwijać się tylko w stanie i sytuacji zagrożenia.

Czytaj więcej...

DOMINIK DROBIŃSKI: NIEDOBÓR TLENU BYŁ OBEZWŁADNIAJĄCY

Drobiński"Głównym problemem okazał się niedobór tlenu, który był po prostu obezwładniający. Każdy z nas reagował troszeczkę inaczej, pomimo tego, że byliśmy wysportowani. Praktycznie wszyscy z uczestników uprawiali bardzo intensywnie jakąś dyscyplinę sportu" - podkreślił dr Dominik Drobiński, szef grupy 2, pracujący w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Wywiad ze specjalistą anestezjologii intensywnej terapii Kliniki Kardiochirurgii, kierownikiem Pododdziału Anestezjologii Intensywnej Terapii został zamieszczony na stronie szpitala, będącego w gronie partnerów projektu Polskie Himalaje

Czytaj więcej...

W MAJU W WARSZAWIE...

Celiński

Często wracamy myślami do wydarzeń, które miały miejsce w minionych miesiącach i zastanawiamy się, jak to możliwe, że znowu minął rok? Z rozrzewnieniem sięgamy po te wszystkie najbardziej wartościowe momenty i przypominamy sobie towarzyszące im emocje. Ale jak zatrzymać te najcenniejsze wspomnienia na dłużej? Trzeba je po prostu odświeżać. W gronie rodziny, przyjaciół, znajomych możemy robić to często, natomiast w większym gronie - raz na jakiś czas. A ten czas już się zbliża. To będzie piątek, sobota i niedziela – 10-11-12 maja.

Czytaj więcej...

POLSKIE HIMALAJE 2018 W GRONIE NAJWIĘKSZYCH BENEFICJENTÓW FUNDACJI KUKUCZKI

logo Fundacji 1Dzieci Tomasza Mackiewicza, Polskie Himalaje 2018 i Program „Nasze Skały” – największymi beneficjentami wpłat 1% podatku za 2017 rok. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki dziękuje Darczyńcom, a Polskie Himalaje – w imieniu 95 obdarowanych uczestników wyprawy do Nepalu – za pomoc w realizacji ich marzeń. Kiedy w roku 2013 ujawniono zarys himalajskiego projektu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, mało kto wierzył w jego powodzenie, jak też w realność przedsięwzięcia zakrojonego na tak wielką skalę.

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU