PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

PRZEKAZUJĄC 1 PROCENT PODATKU MOŻESZ POMÓC TAKŻE NEPALCZYKOM

nepal 1Organizacją Supermaratonu Katmandu 2018 Pamięci Polskich Himalaistów, którzy pozostali na zawsze na szczytach 14 ośmiotysięczników, oraz trekkingu do bazy pod Everestem dla 350 osób, chcemy pomóc także Nepalczykom. Do tego wsparcia może przyłączyć się każda osoba poprzez przekazanie 1% podatku na konto naszego partnera - Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego. Do biegu, który potrwa tydzień (od 13 do 21 października), zamierzamy zaprosić mieszkańców stolicy. 

Czytaj więcej...

DENIS URUBKO: POLSKIE HIMALAJE TO ZNAKOMITA IDEA

urubko1Denis Urubko przyznał, że w 26-letniej karierze alpinisty wielokrotnie był w dramatycznych sytuacjach, ale ze swej pasji nigdy nie zamierzał rezygnować. "Mam duszę sportowca, a góry to całe moje życie, nawet gdy ocieram się o śmierć" - podkreślił. Jak zaznaczył, każdy może mieć swój Everest i to w każdej dziedzinie. „Warto mieć w życiu jakieś pasje, wtedy staje się ono pełniejsze, piękniejsze. Bardzo mi się podoba projekt Polskie Himalaje”.

Polska Agencja Prasowa: Jak się zrodziła pana miłość do gór? Komu zawdzięcza pan swą pasję?

Czytaj więcej...

ANNA CZERWIŃSKA: POSTAWA URUBKI NIE JEST NORMALNA

k2Postawa Denisa Urubki nie jest normalna - oceniła jedna z najwybitniejszych w historii himalaistek Anna Czerwińska. Jak podkreśliła, chociaż uratował jej życie, to jednak wobec kolegów-uczestników narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 zachował się nie fair. Podobnego zdania jest również kierownik Krzysztof Wielicki. "Denis po zejściu z góry ze mną nie rozmawiał, nie przeprosił i nie podał ręki. No cóż, jakoś to muszę przeboleć, bo przecież to ja zaprosiłem go do naszej ekipy" - powiedział.

Czytaj więcej...

BIEG STULECIA Z SUPERMARATONAMI W KATMANDU i WARSZAWIE

medale himalaje1Dwa supermaratony - w Katmandu i Warszawie - zainaugurują Narodowy Bieg Stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości od Bałtyku do Tatr. Tygodniowy bieg od wschodu do zachodu słońca w samym sercu stolicy Nepalu rozpocznie się 13 października. Jak podkreślano na konferencji prasowej ... 13 marca, z nadzieją, że "13" przyniesie wszystkim szczęście, jak śpiewała w znanym powszechnie od lat przeboju Kasia Sobczyk: "Trzynastego każda droga jest prosta. Trzynastego od morza do Tatr. Trzynastego piękniejszy jest świat".

Czytaj więcej...

ELISABETH REVOL: KREW WYCIEKAŁA Z UST TOMKA

revol tomek "Niezwykła przygoda, która zamieniła się w dramat" - tak określiła wydarzenia na Nanga Parbat Elisabeth Revol. Uratowana przez polskich himalaistów Francuzka, która wróciła już do kraju i przebywa w klinice w Sallanches, opowiedziała agencji AFP przebieg zdarzeń. W bardzo oszczędny, skoncentrowany na szczegółach technicznych sposób wróciła do tego, co wydarzyło się przed i po zdobyciu przez nią oraz Tomasza Mackiewicza Nanga Parbat (8126 m).

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU