PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

JAK BYŁO POD TATRAMI? PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ!

kierownicyW zgrupowaniu szkoleniowo-treningowym pod Tatrami udział wzięło ponad 250 osób spośród 350 uczestników projektu Polskie Himalaje 2018. Przyjechali prawie wszyscy kierownicy grup (na zdjęciu z głównym dowódcą Leszkiem Cichym w środku). Jak było? "Super" - takie oceny przeważały, co organizatorzy poczytują sobie za największą nagrodę i zaszczyt. Przeżyjmy to zatem jeszcze raz wpatrując się w zdjęcia autorstwa Alicji Bytnar (bytnarstudio.com), która także będzie nas utrwalać w Nepalu.

PRZEGLĄD FILMÓW im. WANDY RUTKIEWICZ Z OBRAZAMI, KTÓRE NIE BYŁY DOTĄD POKAZYWANE

Rutkiewicz„Wielkie rzeczy się dzieją, gdy człowiek z górami się spotka” – to hasło XXV Przeglądu Filmów Alpinistycznych im. Wandy Rutkiewicz, który w weekend (12-13 maja) odbędzie się w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie (Centrum Olimpijskie). Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną publiczności materiały, jakie nigdy i przez nikogo nie były dotąd pokazywane. Program jubileuszowego przeglądu koncentruje się na „wielkich rzeczach”, które - za przyczyną polskich alpinistów - działy się w najwyższych górach Ziemi 40 lat temu. Szesnastego października 1978 roku Rutkiewicz stanęła na szczycie Mount Everestu (8848 m) jako pierwsza osoba z Polski, pierwsza Europejka i trzecia kobieta świata.

Czytaj więcej...

RODZINA PODRÓŻNIKÓW - TO JEST COŚ WIELKIEGO

rodzinaRodzina Podróżników - to nowe określenie dla osób, które pod szyldem Polskie Himalaje chcą poznawać świat i realizować swoje marzenia w towarzystwie podobnych im ludzi. Ludzi mieszkających w różnych stronach kraju, różnych zawodów, młodych i starszych. A wszystkich ma łączyć jedno - PASJA. Taka wizja Rodziny Podróżników została przyjęta z końcem kwietnia w Kościelisku przez aklamację podczas spotkania 250 osób - uczestników projektu Polskie Himalaje 2018. "To jest coś wielkiego" - ocenili niektórzy.

Czytaj więcej...

EVEREST DLA KAŻDEGO

20180430 1133 Grupa 6AZ rodziną jest lżej, bezpieczniej...szczególnie, jeśli posiada się tak liczną. Rodzina Podróżników - dla jednych będzie to jednorazowy wypad, dla innych być może przygoda się powtórzy. Jedno jest pewne, że dla każdego z nas będzie to coś wyjątkowego. Patrzę z własnej perspektywy, to fakt. Wszystko będzie "pierwsze", nowe, inne. Pewnie wyjątkowe i piękne. Jak góry. I nie wiem, czego mogę się spodziewać, ale wiem, że biegam, przygotowuję ciało na trekking.

Czytaj więcej...

PRZEKAZUJĄC 1 PROCENT PODATKU MOŻESZ POMÓC TAKŻE NEPALCZYKOM

nepal 1Organizacją Supermaratonu Katmandu 2018 Pamięci Polskich Himalaistów, którzy pozostali na zawsze na szczytach 14 ośmiotysięczników, oraz trekkingu do bazy pod Everestem dla 350 osób, chcemy pomóc także Nepalczykom. Do tego wsparcia może przyłączyć się każda osoba poprzez przekazanie 1% podatku na konto naszego partnera - Fundacji Wspierania Alpinizmu Polskiego. Do biegu, który potrwa tydzień (od 13 do 21 października), zamierzamy zaprosić mieszkańców stolicy. 

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU