PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

GRUPA BESKIDZKA GOPR IDZIE PO... ŚNIEŻNĄ PANTERĘ

Pamir"Ruszamy w Pamir na dwa siedmiotysięczne szczyty - Lenina/Awicenny (7134 m) oraz Ismaila Samaniego/Komunizma (7495 m)" - przekazał koordynator projektu Beskid Pamir Expedition Piotr Krzyżowski. Ratownik GOPR z Miziowej od 2015 roku jest także w projekcie Polskie Himalaje. "Na Pik Lenina zamierzamy wspinać się drogą klasyczną na skiturach i... zjechać na nartach. Drugi cel to najwyższy szczyt Śnieżnej Pantery położony w Tadżykistanie Pik Samaniego, którego nie udało nam się zdobyć w czasie zeszłorocznej wyprawy, z uwagi na załamanie pogody. Weszliśmy wtedy na Pik Korżeniewskiej (7105 m) i na Pik Czeterioch (6254 m)" - przypomniał.

Czytaj więcej...

WYPRAWA NA K2 - PRZYGOTOWANIA NABIERAJĄ TEMPA

K2foto"Przygotowania do wyprawy na K2 w sezonie 2019-20 nabierają tempa" - ocenił szef programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 Piotr Tomala. Jak podkreślił 46-letni lublinianin kadra musi być bardzo szeroka, aby można było wybrać najlepszych. Uczestnik tegorocznej ekspedycji na niezdobyty zimą szczyt K2 (8611) pod koniec maja zastąpił 71-letniego Janusza Majera, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego kandydaturę na szefa programu PHZ im. Artura Hajzera przyjęto jednomyślnie.

Czytaj więcej...

GRUZJA - FANTASTYCZNY KRAJ LUDZI, MORZA, GÓR I PRZYRODY

g1Gruzja to kolejny kraj na mapie Polskich Himalajów. Góry Wielkiego i Małego Kaukazu - wszechobecne, zabytki obrazujące ponad 30 wieków ludzkości i 17 wieków chrześcijańskiej Gruzji, Morze Czarne, pyszne dania miejscowej kuchni oraz domowe wina i słynna czacza (mocna wódka winogronowa), kultura i historia tego bezpiecznego, urokliwego, urzekającego kraju, życzliwego i gościnnego narodu. 

Czytaj więcej...

Andrzej Bargiel wraca na K2 - cel: wejść na szczyt i zjechać na nartach

K2Bargiel2Andrzej Bargiel wraca w Karakorum. Głównym celem jest wejście i zjazd na nartach z drugiego pod względem wysokości szczytu Ziemi K2 (8611 m). "Oby tylko pozwoliła mi na to pogoda, bo trasę mam już rozpoznaną" - podkreślił. 30-letni zakopiańczyk 15 czerwca udał się do Pakistanu, aby dokończyć ubiegłoroczny projekt Sunt Leones K2 Ski Challenge. "Jeszcze w czerwcu, w ramach aklimatyzacji, zamierzam wejść na Gaszerbrum II (8035 m) i z niego zjechać.

Czytaj więcej...

JAK BYŁO POD TATRAMI? PRZEŻYJMY TO JESZCZE RAZ!

kierownicyW zgrupowaniu szkoleniowo-treningowym pod Tatrami udział wzięło ponad 250 osób spośród 350 uczestników projektu Polskie Himalaje 2018. Przyjechali prawie wszyscy kierownicy grup (na zdjęciu z głównym dowódcą Leszkiem Cichym w środku). Jak było? "Super" - takie oceny przeważały, co organizatorzy poczytują sobie za największą nagrodę i zaszczyt. Przeżyjmy to zatem jeszcze raz wpatrując się w zdjęcia autorstwa Alicji Bytnar (bytnarstudio.com), która także będzie nas utrwalać w Nepalu.

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU