PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

RAFAŁ FRONIA: PO MANASLU PÓJDĘ POD EVEREST

 fronia góraRafał Fronia, kierownik unifikacyjnej wyprawy na Manaslu (8156 m) potwierdził, że po jej zakończeniu przyleci do Katmandu w połowie października, pobiegnie w Supermaratonie Pamięci Polskich Himalaistów i ruszy z grupą 13. pod Everest. Jak zaznaczył, w stolicy Nepalu oraz na trasie trekkingu będzie rozmawiał z uczestnikami obu wydarzeń. W efekcie powstanie książka "Everest dla każdego", a w sprzedaży jest już "Anatomia góry" autorstwa Rafała.

Przed wylotem do Nepalu podkreślił, że nadrzędnym celem wyprawy na Manaslu jest wyłonienie ekipy i jak najlepsze jej przygotowanie do ataku na K2 (8611 m) w sezonie 2019/2020, jedyny ośmiotysięcznik z grona 14 niezdobyty jeszcze zimą.

Szef programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 Piotr Tomala uważa, że kadra musi być bardzo szeroka, aby można było wybrać najlepszych. 46-letni lublinianin zwrócił uwagę, że hasło "K2 dla Polaków" to szczyt piramidy, którą najpierw trzeba "zbudować" z kilku elementów - wypraw przygotowawczych.

Czytaj więcej...

MISTRZYNI EUROPY ZOFIA KLEPACKA: A TERAZ - POD EVEREST !

klepacka fotoZofia Klepacka, która w Sopocie z końcem sierpnia została po raz trzeci mistrzynią Europy w windsurfingowej klasie RS:X przyznała, że teraz już bardziej może się skupić na przygotowaniach do trekkingu pod Everest i biegu w Katmandu. Do Nepalu żeglarka warszawskiej Legii wyruszy dzień po mistrzostwach Polski w Gdańsku. Jak zaznaczyła, źródłem jej sukcesów jest także wieloletnia współpraca z byłym znakomitym pięściarzem i trenerem Pawłem Skrzeczem, wicemistrzem olimpijskim z Moskwy (1980) w wadze półciężkiej.

Czytaj więcej...

ANDRZEJ BARGIEL JAKO PIERWSZY NA ŚWIECIE ZJECHAŁ NA NARTACH Z K2

Andrzejbargiel mogienAndrzej Bargiel zdobył w niedzielę rano 22 lipca szczyt K2 (8611 m) i jako pierwszy na świecie zjechał na nartach do podstawy góry wieczorem tego samego dnia. To czwarty ośmiotysięcznik w karierze 30-letniego zakopiańczyka, z wierzchołka którego powrócił do bazy w ten sposób. Wcześniej takiego wyczynu dokonał w 2013 roku zjeżdżając z Sziszapangmy (8013 m), w kolejnym roku z Manaslu (8156 m), a w 2015 z Broad Peak (8051 m).

Czytaj więcej...

MACIEJ WOŹNIAK: MOŻEMY NAPISAĆ PIĘKNĄ KARTĘ...

babadag 3624m"Wróciłem z wyprawy na Kaukaz... autobusem. Ponad 10 tys. km i 11 krajów: Holandia, Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Serbia, Bułgaria, Turcja, Gruzja, Azerbejdżan i Ukraina. Święta góra Azerów Babadag (3624 m) została zdobyta, ale Kazbek (5033 m) obronił się śniegiem" - poinformował Maciej Woźniak, kierownik grupy 4D, który pięć lat temu na pytanie znajomego, kiedy ruszy w Himalaje, odparł w... żartach, że w 2018 roku. "Kto by wtedy pomyślał, że moje marzenie się ziści" - westchnął.

Czytaj więcej...

GRUPA BESKIDZKA GOPR IDZIE PO... ŚNIEŻNĄ PANTERĘ

Pamir"Ruszamy w Pamir na dwa siedmiotysięczne szczyty - Lenina/Awicenny (7134 m) oraz Ismaila Samaniego/Komunizma (7495 m)" - przekazał koordynator projektu Beskid Pamir Expedition Piotr Krzyżowski. Ratownik GOPR z Miziowej od 2015 roku jest także w projekcie Polskie Himalaje. "Na Pik Lenina zamierzamy wspinać się drogą klasyczną na skiturach i... zjechać na nartach. Drugi cel to najwyższy szczyt Śnieżnej Pantery położony w Tadżykistanie Pik Samaniego, którego nie udało nam się zdobyć w czasie zeszłorocznej wyprawy, z uwagi na załamanie pogody. Weszliśmy wtedy na Pik Korżeniewskiej (7105 m) i na Pik Czeterioch (6254 m)" - przypomniał.

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU