PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

WICEPREZYDENT NEPALU PODZIĘKOWAŁ POLAKOM ZA POMOC JEGO RODAKOM

WICEPREZYDENT NEPALU PODZIĘKOWAŁ POLAKOM ZA POMOC JEGO RODAKOM

bankiet„Dziękuję Polakom za okazywaną na różne sposoby pomoc moim rodakom” – powiedział wiceprezydent Nepalu Nanda Bahadur Pun podczas przyjęcia w Katmandu z udziałem 350 gości wydanego przez ambasadora RP w Delhi Adama Burakowskiego i konsula generalnego RP w stolicy Nepalu Lokmanya Golchha na okoliczność 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przybyli ministrowie różnych resortów nepalskiego rządu, ambasadorzy krajów mających tu swe placówki (m.in. Finlandii, Niemiec, Norwegii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii), szef delegacji Unii Europejskiej Veronica Cody, a także niektórzy uczestnicy projektu Polskie Himalaje 2018 z ogólnej liczby 400 osób, biorących udział w Supermaratonie Pamięci Polskich Alpinistów oraz wyprawie trekkingowej pod Mount Everest. Czytaj więcej...

PAUL HARTMANN POLSKA WSPIERA NEPALCZYKÓW

FB 1200x1200W kwietniu 2015 roku Nepal nawiedziło katastrofalne w skutkach trzęsienie ziemi. W jego wyniku zginęło ok. 9000 osób, a rannych zostało ponad 23 tysiące. Wielu z tych, którzy przeżyli, straciło cały dobytek. Dziś nadal setki mieszkańców potrzebują wsparcia, by powrócić do normalnego życia. Polskie Himalaje od pierwszego dnia tragedii uczestniczą w akcji niesienia pomocy. Ostatnio dołączyły do nas kolejne firmy, m.in. PAUL HARTMANN Polska, partner projektu, który udzielił wsparcia także jego uczestnikom.

Czytaj więcej...

W KATMANDU MASKI NA USTA POMAGAJĄ W ODDYCHANIU

 himala„W Katmandu czuje się jeszcze obecność końcówki monsunu, duża wilgotność, temperatura w dzień około 25 stopni C, w nocy 16. Od czasu do czasu pada deszcz, niebo zachmurzone, nie widać gór wysokich. Duża wilgotność sprawia, że nie ma tak dokuczliwego kurzu jaki zazwyczaj jest zmorą dla mieszkańców i turystów podczas pory suchej. Maski na usta bardzo pomagają w oddychaniu w tumanach pyłu i oparach smogu. W każdej aptece można za 10 centów kupić takie maski” – przekazał nam ze stolicy Nepalu pierwszy uczestnik projektu Polskie Himalaje 2018, kierownik grupy 6B Jerzy Kostrzewa, który pracował w hucie szkła w Berlinie, konwojował bydło, rozwoził pizzę na Alasce, uczył jeździć na nartach w Austrii, zrywał zawodowo szyszki, rozwoził mleko..

Czytaj więcej...

TREKKING ZACZYNAJĄ DZIECI, ABY BUDOWAĆ GÓRĘ WARTOŚCI

wyzejKto powiedział, że dzieciaki nie mogą pojechać w Himalaje?! Bardzo wielu. Zdecydowana większość. Które dzieciaki pojadą w Himalaje? Nieliczne. W wyprawie trekkingowej Polskie Himalaje 2018 udział weźmie siedmioro uczniów z rybnickiej szkoły społecznej im. Jerzego Kukuczki. Jest to szkoła pod wieloma względami wyjątkowa. Stworzona i do dzisiaj prowadzona przez rodziców, którzy w ramach stowarzyszenia już od ponad 20 lat wspólnie z nauczycielami budują miejsce, w którym najważniejsze są dzieci.

Czytaj więcej...

RAFAŁ FRONIA: PO MANASLU PÓJDĘ POD EVEREST

 fronia góraRafał Fronia, kierownik unifikacyjnej wyprawy na Manaslu (8156 m) potwierdził, że po jej zakończeniu przyleci do Katmandu w połowie października, pobiegnie w Supermaratonie Pamięci Polskich Himalaistów i ruszy z grupą 13. pod Everest. Jak zaznaczył, w stolicy Nepalu oraz na trasie trekkingu będzie rozmawiał z uczestnikami obu wydarzeń. W efekcie powstanie książka "Everest dla każdego", a w sprzedaży jest już "Anatomia góry" autorstwa Rafała.

Przed wylotem do Nepalu podkreślił, że nadrzędnym celem wyprawy na Manaslu jest wyłonienie ekipy i jak najlepsze jej przygotowanie do ataku na K2 (8611 m) w sezonie 2019/2020, jedyny ośmiotysięcznik z grona 14 niezdobyty jeszcze zimą.

Szef programu Polski Himalaizm Zimowy 2016-2020 Piotr Tomala uważa, że kadra musi być bardzo szeroka, aby można było wybrać najlepszych. 46-letni lublinianin zwrócił uwagę, że hasło "K2 dla Polaków" to szczyt piramidy, którą najpierw trzeba "zbudować" z kilku elementów - wypraw przygotowawczych.

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU