PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

POWSTAJE WYJĄTKOWY FILM

dodatkowe 029Powstaje wyjątkowy film! „Everest dla każdego” kręcony był podczas październikowej wyprawy trekkingowej pod najwyższą górę Ziemi z udziałem ponad 400 osób w wieku od 8 do 70 lat. Dlaczego wyjątkowy obraz? Ano dlatego, że współreżyserem może poczuć się każdy. Sposób jest prosty. Trzeba obejrzeć w kinach wersję roboczą przygotowaną przez Macieja Bielińskiego, Adriana Dmocha (twórca wielu reklam TV, a przede wszystkim reżyser filmów „W pogoni za oddechem” i „RunCamino"), Roberta Kielaka, Dariusza Załuskiego (zdobywca pięciu ośmio - tysięczników, w tym K2 oraz dwukrotnie Mount Everestu, reżyser, scenarzysta, operator filmowy, laureat wielu nagród festiwalowych).

Czytaj więcej...

HIMALAJE. DOPISZ SWOJĄ HISTORIĘ

poskDo 14 kwietnia można oglądać w Muzeum Interaktywnym / Centrum Edukacji Teatralnej przy ul. Jagiellońskiej 1 w Krakowie wernisaż wystawy fotografii Krystiana Durmana „Nirwana” zorganizowanej przez Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w ramach projektu „Himalaje. Dopisz swoją historię”. Ekspozycja to zapis osobistej wyprawy aktora Starego Teatru w góry Nepalu. Aktorstwo i wspinaczka to dla Krystiana Durmana dwie szkoły życia, wymagające odwagi w przekraczaniu własnych granic, rozwijające potrzebę ekspresji i indywidualne poczucie misji.

Czytaj więcej...

NIKT TU NIE IDZIE NA PUSTO

książka3Życie w dolinie Solokhumbu to trekking. Nikt tu nie idzie na pusto, każdy coś niesie na plecach, w pakunkach, plecakach, w torbach, my na ramionach, lokalni na pasie na czole. Nie ma żadnej innej możliwości transportu. Nie ma kurierów, listonoszy donoszących paczki, zaopatrzeniowych wozów dostawczych. Chcesz coś mieć, musisz to sobie przynieść, albo zapłacić i to dużo komuś, kto to zrobi dla ciebie. To od zawsze wyzwalało myślenie. Przewidywanie potrzeb. Ci ludzie musieli być przewidujący. To czyni ich mądrymi, inteligentnymi i umiejącymi walczyć.Słyszałem kiedyś, w jakimś filmie, iż inteligencja może rozwijać się tylko w stanie i sytuacji zagrożenia.

Czytaj więcej...

CZAS NA PUDŻĘ...

pudza3Czas na pudżę. Słychać trąby mnisie z klasztoru wołające na nabożeństwo. Mgły spowiły wszystko a dźwięk pełznie po ziemi jak drżący kryształ po kamyczkach, zapach snującego się dymu z kadzideł mami nozdrza. Idziemy bezwzględnie. To punkt obowiązkowy. Bez względu na naszą wiarę i zapatrywania, to po prostu element tej podróży.

Czytaj więcej...

W MAJU W WARSZAWIE...

Celiński

Często wracamy myślami do wydarzeń, które miały miejsce w minionych miesiącach i zastanawiamy się, jak to możliwe, że znowu minął rok? Z rozrzewnieniem sięgamy po te wszystkie najbardziej wartościowe momenty i przypominamy sobie towarzyszące im emocje. Ale jak zatrzymać te najcenniejsze wspomnienia na dłużej? Trzeba je po prostu odświeżać. W gronie rodziny, przyjaciół, znajomych możemy robić to często, natomiast w większym gronie - raz na jakiś czas. A ten czas już się zbliża. To będzie piątek, sobota i niedziela – 10-11-12 maja.

Czytaj więcej...

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU