PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

Artykuły

PAUL HARTMANN POLSKA WSPIERA NEPALCZYKÓW

FB 1200x1200W kwietniu 2015 roku Nepal nawiedziło katastrofalne w skutkach trzęsienie ziemi. W jego wyniku zginęło ok. 9000 osób, a rannych zostało ponad 23 tysiące. Wielu z tych, którzy przeżyli, straciło cały dobytek. Dziś nadal setki mieszkańców potrzebują wsparcia, by powrócić do normalnego życia. Polskie Himalaje od pierwszego dnia tragedii uczestniczą w akcji niesienia pomocy. Ostatnio dołączyły do nas kolejne firmy, m.in. PAUL HARTMANN Polska, partner projektu, który udzielił wsparcia także jego uczestnikom.

 

 „Miło nam poinformować, że firma HARTMANN przekazała dla 30 grup udających się na trekking do bazy pod Mount Everestem apteczki zawierające materiały opatrunkowe (plastry, gazy, bandaże, opaski elastyczne). HARTMANN przekazał również dla lekarzy, którzy będą stacjonowali w Katmandu w czasie biegu dwie apteczki zawierające szeroki asortyment produktów do opatrywania ran” – poinformował Łukasz Kruszewski.

Na trasie trekkingu pod Everest, w wiosce Khunde, jest szpital wybudowany w 1966 roku przez sir Hillary’ego. I na potrzeby tej placówki, a także okolicznych wiosek, HARTMANN przekazał materiały opatrunkowe (plastry, gazy, bandaże, opaski elastyczne) oraz produkty do opatrywania ran.

Hojność firmy była ogromna, w przeliczeniu na wagę – aż 800 kg. Tego nie dało się przetransportować za darmo, bo nie w tym rzecz, aby wydać pieniądze na cargo. Trzeba było zmniejszyć ciężar i objętość, ale i tak było to ponad 100 kg. Pytanie jak przewieźć kilka kartonów długo było aktualne, do czasu, kiedy Qatar Airways wziął koszty transportu na siebie. A warto wiedzieć, że za każdy przekroczony kilogram dopuszczalnej wagi bagażu (30 kg) opłata wynosi 40 dolarów.

Kiedy już pudła, starannie opakowane i zabezpieczone, zostały nadane w Warszawie, pojawiło się kolejne pytanie – czy dotrą na lotnisko w Katmandu w dobrym, a nie szczątkowym stanie. Półfinał okazał się szczęśliwy. Kartony trafiły do hotelu Vaishali, z niewielkimi już trudnościami, jak ciekawość celników co w nich się znajduje (było drobne sprawdzanie), a także z transportem (jechały na kolanach uczestników).

Teraz finał – kiedy środki dotrą do szpitala, trudno określić. Póki co, z uwagi na niski pułap chmur w Lukli, samolociki z Katmandu prawie nie startują. Prawie – bo ostatnio można było policzyć rejsy na palcach jednej ręki. Niektórzy zagraniczni turyści koczują w Katmandu (a inni w Lukli) od kilku dni. Także i pierwsze ekipy Polskie Himalaje mają problemy. W środę rano 3 października odleciała jedynie grupa Roberta Celińskiego, ale… tylko z częścią bagaży.

Przydałyby się środki uspokajające, zwłaszcza Marcinowi, który ma na głowie całą logistykę w Nepalu i prawie nie sypia od paru dni, ale… to już są leki. Natomiast PAUL HARTMANN Polska jest częścią międzynarodowego koncernu HARTMANN. Firma działa na rynku polskim od 1993 roku. Jest producentem nowoczesnych rozwiązań umożliwiających profesjonalną pielęgnację, ochronę i diagnostykę dla pacjentów oraz ich bliskich. Oferuje bogaty zakres produktów do opatrywania ran, higieny i pielęgnacji osób z problemem nietrzymania moczu, a także zapobiegania zakażeniom na sali operacyjnej i oddziale szpitalnym.

W asortymencie firmy znajdują się również produkty diagnostyczne, ciśnieniomierze, termometry oraz urządzenia monitorujące stan zdrowia pacjenta. Klientami firmy są zarówno instytucje jak i personel medyczny oraz pacjenci indywidualni i ich rodziny.

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU