PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

POLSKIE HIMALAJE 2018 W GRONIE NAJWIĘKSZYCH BENEFICJENTÓW FUNDACJI KUKUCZKI

logo Fundacji 1Dzieci Tomasza Mackiewicza, Polskie Himalaje 2018 i Program „Nasze Skały” – największymi beneficjentami wpłat 1% podatku za 2017 rok. Fundacja Wspierania Alpinizmu Polskiego im. Jerzego Kukuczki dziękuje Darczyńcom, a Polskie Himalaje – w imieniu 95 obdarowanych uczestników wyprawy do Nepalu – za pomoc w realizacji ich marzeń. Kiedy w roku 2013 ujawniono zarys himalajskiego projektu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, mało kto wierzył w jego powodzenie, jak też w realność przedsięwzięcia zakrojonego na tak wielką skalę.

Czytaj więcej...

ŁZY WZRUSZENIA, ŁYK RUMU I NIEBOTYCZNA RADOŚĆ – CHWILA W RAJU

grupa 6ATe naście dni razem przeżytych nie zapisało we mnie, ani jednego grama złości. Wręcz przeciwnie… chęć niesienia pomocy, wrażliwość. Wiem, że każdemu z nas zależało na dobru drugiego człowieka. Byliśmy JEDNYM ORGANIZMEM, a tu wszystko musi grać, bo przecie lewa noga w prawo nie pójdzie. Zatem, szliśmy razem. Moje marzenie się spełniło - baza pod Everestem. Dla kogoś kupa kamoli. Dla mnie coś niezwykłego, magicznego. Łzy wzruszenia, łyk rumu i niebotyczna radość. Tak, byłam na moment w RAJU – wspomina Gabi Kantarska, która dowodziła grupą 6A.

Czytaj więcej...

DOBRO - IM WIĘCEJ GO DAJESZ, TYM WIĘCEJ DOSTAJESZ

PH na FBW czasie naszego dwutygodniowego trekkingu do bazy pod Everestem, Nepal dał nam możliwość podziwiania wspaniałych widoków najwyższych gór świata, więc i my chcieliśmy coś dać Nepalowi. Ktoś kiedyś powiedział: "Dobro - im więcej go dajesz, tym więcej dostajesz". I takie było też przesłanie tego ogromnego przedsięwzięcia, które – mimo że jeszcze trwa – sprawdza się co do joty. „Oddałam swoją koszulkę tragarzowi na pożegnanie w Lukli, a w Katmandu dostałam w prezencie dwie” – wyjawiła nam Zosia.

Czytaj więcej...

AMBASADOR UNII EUROPEJSKIEJ VERONICA CODY: FANTASTYCZNY PROJEKT

PolskieHimalaje BytnarStudio wystawa 14„Polskie Himalaje to fantastyczny projekt” – oceniła ambasador Unii Europejskiej w Nepalu Veronica Cody. Irlandka, wraz z najmłodszym uczestnikiem wyprawy trekkingowej do bazy pod Everestem 8-letnim Jakubem Musiołem ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Rybniku, w lobby hotelu Vaishali w Katmandu dokonała otwarcia wystawy prezentującej największe osiągnięcia polskich alpinistów w Himalajach i Karakorum.

Czytaj więcej...

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU