Get Adobe Flash player

PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • druk 24
  • Jeti
  • mjp

PATRONI MEDIALNI

  • trener biegania
  • maratony polskie
  • maratonczyk
  • biegam bo lubie

GÓRY SIĘ NIE ZMIENIŁY, ALE ZMIENIAJĄ LUDZI

goryJesteśmy społeczeństwem „na dorobku”, stąd popularny w Polsce pracoholizm. Chcemy zapewnić byt i godne utrzymanie rodzinie, a dodatkowo system jest tak skonstruowany, że łatwo uwiązać się na smyczy konsumpcji. Do tego dochodzi strach przed utratą pracy i alpinista w dorosłym życiu umarł zanim się narodził… Jesteśmy społeczeństwem nie dostrzegającym ceny jaką płacimy za mieć, a nie być.

Czytaj więcej...

25 LAT TEMU ZAGINĘŁA WANDA RUTKIEWICZ

WandaDwadzieścia pięć lat temu w drodze na szczyt Kanczendzongi (8586 m) zaginęła Wanda Rutkiewicz. Miała 49 lat. Po raz ostatni widział ją 12 maja 1992 roku meksykański alpinista Carlos Carsolio – 300 m przed wierzchołkiem. Swego czasu jedna z najwybitniejszych himalaistek w historii powiedziała: "Wspinaczka wysokogórska niesie ze sobą cierpienia fizyczne i psychiczne.

Czytaj więcej...

85-LETNI NEPALCZYK ZMARŁ POD EVERESTEM, UELI STECK SKREMOWANY

Steck85-letni Min Bahadur Sherchan zmarł w sobotę 6 maja w bazie pod Mount Everestem. Przyczyną śmierci był zawał serca. Nepalski himalaista szykował się do ponownego wejścia na szczyt, na którym stanął 25 maja 2008 roku. Został wtedy, w wieku 76 lat, najstarszym zdobywcą góry w historii. Przed nim "rekord" należał od 2013 roku do Yuichiro Miura. Japończyk miał wówczas 80 lat.

Czytaj więcej...

MIJAJĄ CZTERY LATA OD NARODZIN PROJEKTU

namcheDawno nie informowaliśmy o naszych pracach przy projekcie Polskie Himalaje, więc po części nadrabiamy zaległości. W wielkim skrócie możemy powiedzieć, że systematycznie posuwamy się do przodu. Mijają właśnie cztery lata, kiedy zrodził się pomysł zorganizowania wyjątkowego przedsięwzięcia na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Czytaj więcej...

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PATRONI MEDIALNI

    
   pr logo   

GŁÓWNI PARTNERZY

  fundacja zawady   backpackers   pza

            pkol

AMBASADORZY PROJEKTU