PARTNERZY

  • muzeumsportu
  • MSWiA
  • Warszawa Tour
  • hurra
  • Aura
  • firma
  • mjp
  • image

PATRONI MEDIALNI

  • maratony polskie
  • maratonczyk

OFICJALNY PRZEWOŹNIK UCZESTNIKÓW

PROJEKTU
POLSKIE HIMALAJE

qatar

niepodlegla

Logo VisitNepal2020Logo2

ŚWIĘTA NAD GANGESEM - MSZA I KOLĘDOWANIE, KURCZAK I KACZKA

thumb IMG 5031 1024Zanim niektórzy uczestnicy wyprawy Polskie Himalaje 2018 dojdą do bazy pod Everest, odwiedzą Indie. Mieszkańcy tego kraju obchodzący święta Bożego Narodzenia bardzo różnią się w zwyczajach. Stałym elementem są msza i kolędowanie, lecz potrawy wigilijne nawiązują już do lokalnych smaków. Zazwyczaj są to dania mięsne z wszechobecnymi papryczkami chili. „Święta w Śilongu to przede wszystkim śpiewanie i kolędy. Tutaj niemal każdy był kiedyś w chórze kościelnym” - tłumaczy Grace Miller ze stolicy stanu Meghalaja na północnym wschodzie Indii.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKOWY PREZENT OD CZERWONYCH GITAR

Czerwone Gitary Wspominam biae witaNa te najpiękniejsze Święta Czerwone Gitary - ambasadorzy projektu na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości - nagrały zimową pastorałkę, dzięki której możemy wrócić do naszych dziecięcych lat. Niezwykle nastrojową muzykę skomponował wokalista i basista zespołu Arkadiusz Wiśniewski, a wzruszające słowa napisał Łukasz Kleszowski. Zapraszamy do obejrzenia teledysku do nowego świątecznego singla "WSPOMINAM BIAŁE ŚWIĘTA”.

Czytaj więcej...

MAREK KAMIŃSKI: KAŻDY MUSI W ŻYCIU ODKRYĆ WŁASNY BIEGUN. PÓŹNIEJ WYSTARCZY GO ZDOBYĆ.

tatryMarek Kamiński rozpoczął 12 października w Zakopanem marsz wokół Tatr. W ciągu ośmiu dni chce pokonać ponad 200 km. Jak zaznaczył, to preludium większego przedsięwzięcia. Za rok, także w październiku, wyruszy z Lukli w Nepalu do bazy pod Mount Everestem w ramach projektu Polskie Himalaje 2018, a potem… w podróż dookoła świata.

Czytaj więcej...

BARGIEL: ZJAZD NA NARTACH Z K2 SKOMPLIKOWANY, ALE MOŻLIWY

KIN 0251Dokonanie pełnego zjazdu na nartach ze szczytu K2 (8611 m) do bazy (5100 m) jest wyzwaniem bardzo skomplikowanym, ale możliwym do zrealizowania - ocenił Andrzej Bargiel po powrocie do Polski z wyprawy w Karakorum. Tym razem wspinaczkę na legendarną górę utrudniały niekorzystne warunki pogodowe, ale także problemy zdrowotne członków ekspedycji Polskiego Związku Alpinizmu, z którą Bargiel współpracował.

Czytaj więcej...

rejestracja

k2

Lhotse

EVEREST 1 Cichy - Wielicki

EVEREST 2 Wanda Rutkiewicz

EVEREST 8 – Zawada

zawada

GŁÓWNI PARTNERZY

        fundacja zawady         backpackers    pza   pkol              

AMBASADORZY PROJEKTU